08 sierpień 2013r. (czwartek), o godz. 11.30

WOPR Sława otrzymał informację od dyżurnego PSP we Wschowie (tel. 112) o wywróconej łodzi w okolicy wyspy na jeziorze sławskim. Na miejsce udały się dwie załogi dyżurnych ratowników z Radzynia Zbigniew Gondorek i Anna Gondorek oraz z Lubiatowa ratownicy z ośrodka CADET Tomasz Bezulski. Ratownicy podjęli z wody dwie osoby, postawili łódź i odholowali poszkodowanych do brzegu.


03 sierpień 2013r.(sobota) o godz. 19.00

WOPR Sława został powiadomiony o zaginięciu mężczyzny na jeziorze Lgiń. Na miejsce udali się ratownicy z łodzią motorową ze Sławy oraz ratownicy pracujący na kąpielisku w Lginiu. Po przybyciu na miejsce ratownicy przeszukali trzcinowiska i jezioro w poszukiwaniu zaginionego. Następnie strażacy z OSP Lgiń, PSP Wschowa i ratownicy WOPR zaczęli przeszukiwać kąpielisko gdzie po godzinie poszukiwań odnaleziono ciało mężczyzny.


02 sierpień 2013r.(piątek)

na jeziorze sławskim w okolicy portu ,,MASTER,, patrol WOPR Sława dostrzegł przewróconą sportową żaglówkę przy silnym wietrze załoga miała problem z postawieniem łodzi, ratownicy podjęli z wody poszkodowanych i pomogli postawić żaglówkę po akcji żeglarze kontynuowali żeglowanie.


29 lipiec 2013r.(poniedziałek)

dyżurny PSP powiadomił WOPR Sława o tym że w okolicy wyspy z łodzi żaglowej wyskoczył mężczyzna i płynie wpław, na miejsce udał się łodzią motorową ratownik Zbigniew Gondorek, odnalazł zmęczonego mężczyznę na środku zatoki Krempińskiej i dostarczył go do portu Chalkos.