Wizyta w przedszkolu

Na zaproszenie dzieci z przedszkola nr. 3 we Wschowie Ratownicy WOPR Sława Patrycja Borkowska i Paweł Mikołajczak przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Dzieci dowiedziały się od ratowników jak należy zachowywać się nad wodą, poznały sprzęt ratunkowy ratowników WOPR, dzięki współpracy z Powiatową Strażą Pożarną dzieci uczyły się korzystać z nr alarmowego 112.

Bezpieczne wakacje

W sobotę 15 czerwca podczas Powiatowych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych w Sławie swój sprzęt prezentowali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, Strażacy z OSP Sława oraz Ratownicy WOPR Sława.

Olimpiada specjalna

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Lubuskie był organizatorem Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Sławie, które odbywały się w dniach 11-13 czerwca 2013r. Podczas zawodów oprócz konkurencji lekkoatletycznych i gier zespołowych odbyły się regaty kajakowe które jak co rok zabezpieczali ratownicy WOPR Sława.

Ratownicy WOPR SŁAWA zawsze pomocni

W ostatni weekend pogoda płatała wszystkim figle: to wiało, to padało, a to . W takich momentach nieprzewidywanych znalazły się załogi Mercedesa i Omegi z Chalkosu, które potrzebowały naszego wsparcia i pomocy. Jak to wyglądało zobaczcie sami…

Dni Morza i Puchar Prezydenta Nowej Soli

W sobotę dnia 08 czerwca br. odbyły się w LKŻ Sława coroczne regaty - Dni Morza Memoriał Sylwina Landzwojczaka, choć pogoda nie dopisała z braku wiatru i odbyły się jedynie dwa biegi, to wszyscy świetnie się bawili. W kolejnym dniu w TKKF Żeglarz w Lubiatowie odbyły się regaty– Puchar Prezydenta Nowej Soli, połączone z obchodami 50-lecia założenia Stanicy. Rozdano okolicznościowe puchary, nastąpiły liczne przemówienia, chwile wspomnień i refleksji oraz słodki poczęstunek pysznym cztero-piętrowym tortem, a przy okazji ścigano się w 4 biegach w kategoriach: omega standard, sport i kabina.

las woda blues


Czworo ratowników WOPR Sława czuwało nad bezpieczeństwem uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowy Las Woda Blues który odbywał się 2,3,4,maja 2013 na ośrodku Wratislawia w Radzyniu.

Ratujemy nie tylko na wodzie

Podczas pełnienia dyżuru w dniu 12 maja br. ratownicy Tomasz Dworkiewicz i Robert Kujbida na terenie przystani CHALKOS w Lubiatowie udzielali pierwszej pomocy jednemu z cumujących w tym porcie żeglarzy. Szybkie działanie i udzielona na czas pomoc miała swój pozytywny finał, mimo że chorego żeglarza przewieziono do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu.