POI RICHPOI services for GPS and Android / iPhone cell phones


 POI RICHPOI services for GPS and Android / iPhone cell phones

POLSKA
NaviPro POIs for POLAND

20.01.2013

t1 t2 t3 t4 t5 t6 t7
t20 Garmin POI downloads USATomTom POI download OV2iGO amigo POI downloadiGO amigo POI downloadiPhone POI KML LINK download t8
t19 POI Google Maps KMLLG GPS poi download-NNGSamsung IGO POI download - NNG t9
t18 Nokia IGO POI download - NNG KMLMIO POI download - NNG MiomapNNG Systems Nav n Go IGO POI download - NNG KML t10
t17 t16 t15 t14 t13 t12 t11

Instalacja

Garmin
Pobrany plik garmin.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.gpi skopiować do folderu garmin/poi na urządzeniu Garmin.
Po ponownym włączeniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Dokąd – Dodatki.
Opis przycisków
Garmin Old: serie wcześniejsze niż 2008 (2x0, 3x0, 7x0)
Garmin: 2x5, 5x5, 7x5 (serie po 2008)
Rozbieżności pomiędzy standardowym i starym Garminem: jeżeli bok zdjęcia i danych adresowych nie pojawia się przycisk „Więcej informacji” i, co za tym idzie, szczegółowy opis rich POI (godziny otwarcia, usługi etc.), oznacza to, że na danym urządzeniu znajduje się nieodpowiednia baza danych – należy wówczas wybrać inną. Baza danych może być używana tylko z urządzeniami Garmin (z systemem map NT), które można podłączyć jako pamięć zapasową USB. Na innych urządzeniach ta funkcja nie jest dostępna. Nieobsługiwane urządzenia: urządzenia nie obsługujące przesyłania map, a także GPSMAP 276C/278, iQue 3200/3600/M5, GPS V, monochromatyczny eTrex Legend/Vista, eTrex LegendC/VistaC, GPSMAP 60/60C/60CS/76/76S/76C/76CS, Quest, Quest2, StreetPilot III, StreetPilot 2610/2620/2650/2660/2720, StreetPilot c310/320/330/340, StreetPilot i2/i3/i5
iGO 2006
Pobrany plik igo.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.db skopiować na miejsce pliku "igo.db".(Uwaga! Wraz z nadpisaniem igo.db zostaną utracone dotychczasowe „Własne POI”! Aby tego uniknąć, należy użyć aplikacji PoiExplorer, którą można ściągnąć także z naszej strony internetowej. /"iGO_POI_Explorer_Setup.zip )
Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne - POI – Własne
POI.
iGO8, iGO amigo
Pobrany plik igo8.zip lub amigo.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.kml skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu igo8 (lub amigo)/content/userdata/poi. Jeżeli takiego folderu nie ma na urządzeniu, należy go utworzyć. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Szukaj – Wyszukaj POI - Kursor/Wokół adresu.
TomTom
Pobrany plik tomtom.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik .ov2 i .bmp skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu zawierającego mapę. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się na mapie zgodnie z ustawieniami wyświetlania POI, można je także wyszukać na liście.
Sygic
Pobrany plik sygic.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstałe w ten sposób, zawierające POI pliki o rozszerzeniu .upi należy skopiować do folderu danego państwa, a pliki z rozszerzeniem .bmp do folderu \res\icons. Następnie należy uruchomić aplikację Sygic, wybrać: Zmiana ustawień/IM aktywne/nieaktywne i zaznaczyć pobraną kategorię.
GoogleMAPS
Pobrany plik google.zip należy wypakować na komputerze - powstały w ten sposób plik *.kml będzie bezpośrednio dostępny przez Google Earth.
MIO (mioMap)
Pobrany plik mio.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.db skopiować na miejsce pliku "igo.db".
(Uwaga! Wraz z nadpisaniem igo.db zostaną utracone dotychczasowe Własne POI! Aby tego uniknąć, należy użyć aplikacji PoiExplorer, którą można ściągnąć także z naszej strony internetowej. /"iGO_POI_Explorer_Setup.zip
Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne - POI – Własne POI.
Iphone
W wyszukiwarce internetowej (safari) należy kliknąć na umieszczony wyżej przycisk iphone – elementy bazy danych pojawią się automatycznie.
NNG (standardowy)
Pobrany plik nng.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.kml skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu nazwa oprogramowania/content/userdata/poi. Jeżeli takiego folderu nie ma na urządzeniu, należy go utworzyć. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Szukaj – Wyszukaj POI - Kursor/Wokół a
dresu.
Samsung (Samsung Omnia lub pozostałe typy z zainstalowanym iGO8)
Pobrany plik samsung.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.kml skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu igo8/content/userdata/poi. Jeżeli takiego folderu nie ma na urządzeniu, należy go utworzyć. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Szukaj – Wyszukaj POI - Kursor/Wokół adresu.
Nokia (z zainstalowanym garminXT)

Pobrany plik nokia.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.gpi skopiować do folderu garmin/poi na telefonie. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Dokąd - Dodatki. Uwaga! Baza danych zawiera informacje alarmowe. Jeżeli ta funkcja nie ma być wykorzystywana, można ją wyłączyć na urządzeniu w: „Narzędzia"-„Ustawienia"-„Alarmy o pobliskim miejscu".
MyGuide (nowego typu)

Pobrany plik myguide.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.kml skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu content/userdata/poi. Jeżeli takiego folderu nie ma na urządzeniu, należy go utworzyć. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Szukaj – Wyszukaj POI - Kursor/Wokół adresu. Starsza wersja Myguide – kliknij tutaj
NAVON
Pobrany plik navon.zip należy wypakować na komputerze, następnie powstały w ten sposób plik *.kml skopiować do znajdującego się na urządzeniu folderu amigo/content/userdata/poi. Jeżeli takiego folderu nie ma na urządzeniu, należy go utworzyć. Po ponownym uruchomieniu urządzenia POI pojawią się w: Menu główne – Szukaj – Wyszukaj POI - Kursor/Wokół adresu.